Kategorie
Wydarzenia

Czym skorupka…, czyli co krakowskie nastolatki robiły w weekend

Pierwszy w tym roku, pierwszy w Krakowie, czwarta edycja – lutowy krakowski Startup Weekend Kids to żywy dowód, że zespoły nastolatków (9-17 lat), wspierane przez dorosłych, potrafią zamienić pomysł w projekt biznesowy. Wydarzenie zorganizowały Krakowski Park Technologiczny, Inkubator Technologiczny KPT, WebTango.pl oraz Fundacja “Pierwsze Miejsca Są Zawsze Wolne”.

2-4 lutego 2018 r. W Krakowskim Parku Technologicznym powstała przestrzeń współpracy, intensywnego treningu i pysznej zabawy dla blisko 70 dzieci i nastolatków (do 9 do 17 lat), wspieranych przez dorosłych pod hasłem Startup Weekend Kids.

To jest ten rodzaj ciężkiego weekendu, za jakie najbardziej lubię moją pracę w Krakowskim Parku Technologicznym. Przez te 3 dni można było zobaczyć prawdziwy efekt naszych starań na twarzach dzieciaków, które brały udział w pierwszym Startup Weekend Kids w Krakowie. To ich pomysły, ciężka praca, przeprowadzanie wywiadów z każdą napotkaną dorosłą osobą, współpraca między sobą, jak i z dorosłymi supervisorami czy mentorami pokazują, że nerwy i wysiłek włożone w zorganizowanie tego wydarzenia, były tego warte – mówi Mateusz Cybula, manager Inkubatora Technologicznego KPT i współorganizator wydarzenia.

Cel tych weekendowych warsztatów jest prosty – przejść od “fajnego pomysłu” do projektu biznesowego lub społecznego. Czyli stworzyć startup. Dzieciaki zdobywają podstawowe kompetencje cyfrowe, uczą się pracy w zespole i odkrywają w sobie przedsiębiorczość.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak szybko dzieciaki zaczynają rozumieć, że sam pomysł to jeszcze niewiele i bez zbędnych ceregieli przechodzą do działania. Z niezwykłą energią zabierają się za przekuwanie problemów, potrzeb i pomysłów w projekty biznesowe. Nie gorzej od dorosłych przedsiębiorców, a czasem nawet z większą bezkompromisowością i odwagą, pokonują swoje obawy związane z wyjściem do ludzi, publiczną prezentacją czy brakiem wiedzy lub umiejętności. Cieszy nas możliwość wydobywania ich potencjału i budzenia ogromnych pokładów przedsiębiorczości, które mają w sobie –  mówi Krzysztof Gontarek, organizator wydarzenia i prezes Fundacji “Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”.

O przebiegu warsztatów, jakie powstały projekty, komu przyznano główną nagrodę i jakie były wyróżnienia przeczytasz na blogu Startup Kids >>

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *