Kategorie
Mentorzy

Maciej Zieliński [profil mentora]

Podczas pierwszych warsztatów Szlachta Startupuje o swoich doświadczeniach z prowadzeniem różnych biznesów opowiadał Maciej Zieliński, prezes Selly i startup4charity oraz założyciel wielu innych firm.

maciej zielinski
Maciej Zieliński, startups4charity, Selly

Maciej ma zaledwie 23 lata, a prowadzi już kilka biznesów. Przygodę ze startupami zaczął w 2009 roku, jako współzałożyciel serwisu Animili.pl. W tym samym roku uruchomił firmę Can Expect, która wykonywała zlecenia m.in. dla CD Projekt, TVP, PayBak oraz TVN. Rok później zaangażował się w organizację cyklicznych spotkań przedsiębiorców internetowych Aula Polska.

Przez dwa lata (2011-2013) był także zatrudniony w TVN w roli Project Managera, gdzie pozyskał nie tylko nowe, korporacyjne doświadczenie, ale także mnóstwo cennych kontaktów, które przydają się nie tylko w prowadzeniu własnych projektów.

W tym samym roku uruchomił kolejną firmę – Selly, która ułatwia i przyspiesza przygotowywanie ofert przez handlowców. Z kolei w 2012 roku uruchomił wraz z kolegą usługę Automater.pl, która powstała z… lenistwa :). Jej działanie polega na automatyzacji dystrybucji zakupionych kodów dostępu, ebooków, oprogramowania i jest już wykorzystywana przez sprzedawców w 22 krajach, obsługując miesięcznie około 200 tys. wysyłek.

Całkiem niedawno, bo w lipcu 2014 Maciej powołał do życia kolejne przedsięwzięcie – startups4charity.com. Jest to platforma dedykowaną organizacjom non-profit, które mogą dzięki niej za darmo lub z dużym opustem skorzystać z usług oraz produktów oferowanych przez różne startupy.

Chcieliśmy podziękować Maciejowi za przybycie i zaangażowanie. Podczas warsztatów nasz gość nie tylko opowiedział swoją historię, ale także wspierał celnymi uwagami i pytaniami nowo powstałe projekty studentów. Warto pamiętać o tym, co powiedział na samym początku swojego wystąpienia – pamiętajcie o niezwykłej wadze networkingu i na każdy kroku rozwijajcie swoją sieć kontaktów. Bez tego bardzo ciężko będzie zbudować jakikolwiek biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *