Narzędzia dla startupów

Narzędzia dla startupów

Poniżej znajdziecie linki do ciekawych, darmowych i bardzo tanich narzędzi i zasobów. Sami chętnie i często z nich korzystamy. Niektóre z nich wspomagają organizację pracy i ułatwiają zarządzanie zadaniami, inne poprawiają komunikację, wspierają prace kreatywne, jeszcze inne pomagają obniżyć koszty stworzenia projektu, zbudowania dobrze wyglądającego prototypu lub MVP,  czy też wspierają proces podejmowania decyzji oraz wpływają na lepszą produktywność.

trello.comTrello.com to darmowe, ale mimo to bardzo dobre, przejrzyste i niezwykle funkcjonalne narzędzie do organizacji pracy oraz zarządzania zadaniami we wszelkiego rodzaju projektach zespołowych. Poza tym, to świetne narzędzie także do zarządzania prywatnymi sprawami. Umożliwia zakładanie dowolnej liczby projektów (w postaci tzw. tablic - boards w jęz. angielskim), a w ramach tablic m.in.: grupowanie zadań w listy, tworzenie wewnątrz większych zadań checklist, komentowanie, nadawanie priorytetów, przypisywanie zadań wybranym użytkownikom, ustalanie deadline'ów, głosowanie, podpinanie dowolnych załączników i linków, przenoszenie poszczególnych zadań oraz całych list z zadaniami pomiędzy projektami oraz oferuje wiele innych ciekawych funkcji. Gorąco polecamy.

logo_normalNozbe to wspaniałe, a do tego o polskich korzeniach, narzędzie do zarządzania projektami, stworzone przez Michała Śliwińskiego i jego firmę. Bez dwóch zdań, jedno z najlepszych rozwiązań na rynku narzędzi, które pozwala zapanować nad chaosem dziesiątek codziennych zadań do wykonania - zarówno tych małych, jak i dużych. Przejrzysty układ, automatyczne przydzielanie priorytetów na podstawie deadline'u, możliwość różnorodnego oznaczania i podziału zadań pomiędzy projekty i kategorie, przemyślane filtry do sortowania, opcja tworzenia szablonów projektów, możliwość współdzielenia projektów pomiędzy większą liczbę osób, możliwość komentowania zadań, robienia wewnątrz nich checklist, a także podpinania plików tekstowych, obrazków, audio i wideo oraz integracja z Evernote, Google Docs, Dropboxem i Boxem czynią Nozbe naprawdę użytecznym, a jednocześnie prostym i wygodnym narzędziem. Nozbe dostępny jest w postaci narzędzia w przeglądarce, osobnej aplikacji desktopowej oraz aplikacji mobilnej na większość urządzeń. Mocno polecamy Nozbe i pozdrawiamy Michała i jego dream team!

mindmeister-logoMindmeister.com to bardzo dobre, przeglądarkowe narzędzie do zespołowego (ale także indywidualnego) budowania map myśli, prowadzenia burzy mózgów, planowania, prowadzenia wizualnych analiz. Posiada ogromną bazę gotowych, tematycznych map do wykorzystania. Mapy można także odtwarzać w formie prezentacji z poziomu strony internetowej. Mindmeister dostępny jest w postaci webowej oraz jako aplikacja na smartfony. Korzystamy nałogowo :)

canva.comCanva.com to serwis, gdzie możesz bezpłatnie i do tego bez umiejętności graficznych zaprojektować dobrze wyglądający plakat, wizytówki, infografikę, prezentację, ulotkę, grafikę na bloga, Facebooka czy Twittera, papier firmowy, pocztówkę, menu, baner, a nawet CV oraz zaproszenie na imprezę. Oprócz gotowych i darmowych szablonów, grafik oraz wzorów napisów Canva.com oferuje także możliwość załadowania własnych elementów graficznych. Gorąco polecamy to niezwykle przydatne narzędzie.


tuzzit.comTuzzit.com to baza kilkudziesięciu szablonów, które można wydrukować lub wypełnić online, m.in.: Personal Business Model, Business Model Canvas, Lean Canvas, SWOT, PEST, SCRUM, Product Canvas, Project Canvas, Social Business Model Canvas i wiele innymi. Poza możliwością wspólnej pracy nad szablonami serwis dostarcza także szczegółowe opisy pól w każdym szablonie wraz z poradami do czego i jak można je wykorzystać. Szablony można zapisać na dysku oraz udostępnić współpracownikom. 

invision appInVisionApp.com to bardzo wygodne internetowe narzędzie do szybkiego budowania klikalnych prototypów stron oraz aplikacji mobilnych. Wystarczy tylko załadować przygotowane wcześniej mockupy i wskazać jak mają zostać między sobą połączone. Proste, wygodne, praktyczne, pozwala obejrzeć prototyp w różnych rozdzielczościach, odpowiadających większości popularnych rozmiarów ekranów różnych urządzeń - od desktopów, poprzez mobilne, na wearables kończąc. Może zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy na programistę w początkowej fazie budowania i weryfikowania wizualnego projektu.