What’s Next


Projekt:  What’s next?

Zespół: Agata, Janek, Mikołaj


Nasz projekt ma pomóc w dokonaniu dobrego wyboru. Jednym z szczególnie ważnych wyborów podejmowanych w życiu jest kierunek studiów. Jeśli jesteśmy w jakimś stopniu uzdolnieni w kilku dziedzinach nie zawsze wiemy czy nasz wybór jest właściwy.

Na podstawie krótkich, cyklicznych tekstów* moglibyśmy zasugerować najlepszy wybór. Jednym z dodatkowych rozwiązań, jakie chcielibyśmy wprowadzić byłaby też wtyczka podpięta pod Facebooka – dzięki niej potrafilibyśmy monitorować w znacznie szerszym pojęciu  zainteresowania i hobby.

Głównymi klientami  naszej usługi byliby licealiści, którzy nie wiedzą który kierunek studiów wybrać. Jednak chcielibyśmy też podzielić funkcje na takie, które pomagają w sprawach związanych z uczelniami, jak i najbliższą, często pierwszą pracę.

Projekt ten pomógłby nie tylko studentom, licealistom, ale także moglibyśmy zaoferować go korporacjom i innym firmom, które szukają pracowników, idealnie psychologicznie pasujących klientów. Uważamy, że dyrektorzy firm byliby w stanie zapłacić za oszczędność ich cennego czasu na szukaniu nowych osób.

Przeprowadziliśmy ankietę na kilkunastu osobach. Tej części osób, które już skończyły studia zapytaliśmy o to czym się kierowały. Odpowiedź zwykle była taka sama – „wybraliśmy to, co było najłatwiej osiągalne i powinno pomóc w przyszłości znaleźć lepszą pracę.” Drugi typ odpowiedzi brzmiał, że osoby wybierały to, co je pasjonowało. Dzięki temu myślimy, że powinniśmy na podstawie informacji, które chcemy zebrać jak najlepiej połączyć te dwa sposoby wyboru, tak, aby to, co ma dać nam korzyści też się podobało i było dla tych osób ciekawe.

* Cykliczne Testy – byłyby one przeprowadzane przez aplikację w dowolnym momencie dnia od razu do siedmiu w tygodniu. Zależałoby to od aktywności i czasu użytkownika. W 80% byłyby to testy wyboru, a pozostałe będą miały w miejscu odpowiedzi miejsce na od 3 do 20 słów. Ograniczenie to będzie ułatwieniem dla osób orzekających wyniki testów i jednocześnie nie będą męczyć użytkownika.

Statystyki pokazują, że większość licealistów nie wie od razu co ma robić dalej. Przez to, że sama mam problemy z redukowaniem moich zainteresowań do jednego – pomyślałam, że jest to całkiem dobry pomysł, a dobrze przeprowadzony i kontynuowany mógłby pomóc wielu osobom.


lean canvas projektu Agaty

3 thoughts on “What’s Next

  1. Strasznie fajny pomysł :D
    Dodatkowo super by było, gdyby była opcja pomagająca znaleźć pracę młodzieży :)
    Wiele osób szuka pracy w wakacje, a to mogło by być coś fajnego :P

    Tylko jednego nie rozumiem :( Napisaliście że na podstawie ,,krótkich cyklicznych tekstów”. Jak to dokładnie działa. Z tego co zrozumiałem apka monitoruje nas, i co jakiś czas wyświetla informacje typu ,,Studia Informatyczne – rekrutacja. Możesz dołączyć” ? :D

    1. Testy byłyby w takiej formie, żeby nie zmęczyć użytkownika, ale nie mogą być tylko i wyłącznie testami wyboru. Co, załóżmy, tydzień uzupełnia się kolejny. Oczywiście apka wyświetlałaby tego typu informacje, jak, gdzie przeprowadzana jest rekrutacja, ale także, czy gdzieś w interesujących branżach w jakiejś firmie jest prowadzony nabór lub organizowany jest jakiś konkurs przez większą uczelnię, który w wyniku jego wygrania powoduje duże stypendia i miejsce na uczelni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *